EML AJSERIES

  • Bezpečný a kompaktný dizajn
  • Vysoká rýchlosť a vysoká produktivita zabezpečená integrovanými funkciami
  • Automatická výmena trisiek


Prospekt EML AJ (EN)
EML AJ

Plne elektronický vysekávací systém s vlastným fiber laserom, vyvinutým spoločnosťou AMADA, pre flexibilnú a nízko nákladovú produkciu. Súčasťou je 3kW vláknový laser vyrábaný vo vlastnej réžii s použitím najvýkonnejších jednodiódových modulov v odvetví.EML-AJ prináša nový rozmer do veľmi úspešného kombinovaného stroja AMADA EML CO2. Funkcie navrhnuté tak aby sa znížil zásah operátora umožňujú spracovanie v plnom rozsahu od jednoduchých po zložité diely. Na zabezpečenie dlhodobej bezobslužnej výroby možno použiť aj rôzne automatizačné systémy. S plným krytom kabíny stola a druhým východiskovým bodom pre rýchle manuálne ovládanie je zaručená bezpečnosť zamestnancov a jednoduchá obsluha.
Viac účelová veža s vyťahovacími nástrojmi EML-AJ je vybavený viacúčelovou vežou so 44 stanicami, ktorá obsahuje 4 závitovacie stanice.

Tento systém umožňuje použitie závitníkov M2,5 – M8 v cykle a eliminuje potrebu samostatného závitovacieho stroja. Môžu sa použiť závitníky na rezanie a tvarovanie závitov. Ak nie je potrebné závitovanie, 4 stanice možno použiť na štandardné dierovacie nástroje.
Oblasť spracovania je uzavretá kabínou stola a uzáverom, aby sa úplne zabránilo úniku laserového lúča von. S cieľom poskytnúť plné možnosti spracovania a maximálnu dobu prevádzky stroja je EML-AJ vybavený 4-polohovým automatickým výmenníkom trysiek. Tento systém nielen vymení trysku, ale ju aj čistí a kalibruje reznú hlavu pri každej výmene, aby sa zabezpečila konzistentná, spoľahlivá a dlhodobá výroba.

Technické údaje

EML-2515AJ
Rozmery stroja:(D) 5689 x (Š) 6927 x (V) 2525
Rozmery stroja s PDC opciou:(D) 6808 x (Š) 6927 x (V) 3010
Ovládanie:AMNC 3i
Kombinovaný pracovný priestor (s presúvaním) X x Y (mm):3050 x 1525
Max. hrúbka materiálu (mm):6.0
Vysekávanie - rýchly posuv X/Y/Z:(X)100/(YP)80/(YL)100/(Z)80
Vysekávanie - kapacita lisu (kN):300
Vysekávanie - počet úderov (25.4mm / 5mm úder) (hpm):500
Vysekávanie - Závitovanie (sekanie/tvarovanie):MPT Tap
Laser - rezonátor:AMADA-AJ 3kW
Laser - lasérová ochrana:Kabína stola
Laser - presnosť (mm):± 0.07
SERIES EML AJSERIES EML AJ